BLACHPROFIL 2 sfinalizował przejęcie zakładu produkcyjnego MARCEGAGLIA Rumunia.

05 styczeń 2018
BLACHPROFIL 2 sfinalizował przejęcie zakładu produkcyjnego MARCEGAGLIA Rumunia.

22 grudnia 2017 r. nastąpiła finalizacja przejęcia zakładu produkcji płyt warstwowych  MARCEGAGLIA Rumunia w Timisoarze przez firmę IMPRO, wchodzącą w skład grupy kapitałowej BLACHPROFIL2.

Transakcja ta znacznie wzmacnia pozycję grupy na rynku rumuńskim i kompletność oferty dla budownictwa inwestycyjnego na poziomie europejskim.   

 

BLACHPROFIL 2 & IMPRO to obecnie 4 zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce i Rumunii. Oferta grupy obejmuje kompleksowe rozwiązania dla budownictwa indywidualnego i przemysłowego oraz przetwórstwa stali. Pokrycia dachowe i elewacyjne, systemy rynnowe oraz płyty warstwowe dystrybuowane są w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W swoich międzynarodowych strukturach BLACHPROFIL 2 zatrudnia około 300 osób.

 

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu dotychczasowych pracowników zakładu produkcji płyt warstwowych w Timisoarze, proces przejęcia pozostał bez wpływu na bieżące funkcjonowanie i realizację zamówień. Niezmienione struktury zarządcze i siły sprzedaży gwarantują zachowanie stabilnych relacji z klientami i dostawcami. Szereg planowanych inwestycji w linie produkcyjne i modernizację parku maszynowego to szansa na rozwój dla dotychczasowych i przyszłych klientów grupy.